ÎN ATENȚIA PERSOANELOR CARE BENEFICIAZĂ DE TRANSPORT URBAN GRATUIT PE BAZA L118/1990, L189/2000 și OUG 214/1999 ȘI A PERSOANELOR CU DIZABILITĂȚI - Abonamente de transport pe anul 2023
Compania de Trasport Public Cluj-Napoca S.A. anunță că începând cu data de 10.11.2021 se vor eliberara abonamentele pentru transportul public în comun, valabile pentru anul 2023, pentru următoarele categorii de călători:
1. Persoanele beneficiare ale L 118/1990, L 189/2000 și OUG 214/1999– strămutați, refugiați, deportați și deținuți politici - beneficiază de gratuitate la transportul în comun pe toate liniile în cadrul Asociației Metropolitane de Transport Public Cluj (municipiul Cluj-Napoca, comunele Apahida, Baciu, Chinteni, Ciurila, Feleacu, Florești și Gilău).
Beneficiarii L 118, L 189 și OUG 214 se pot prezenta la toate Centrele de vânzare carduri, cu următoarele documente:
- Buletin / carte de identitate – în original (domiciliul pe raza județului Cluj) și o copie;
- Decizia sau Hotărârea de la Casa Județeană de Pensii Cluj -copie (se reține);
- Două copii după ultimul cupon de pensie (se rețin);
- Cerere emitere card, pentru persoanele care nu dețin card – se completeză pe loc;
Persoanele din această categorie vor avea asupra lor următoarele documente:
- Buletin/carte de identitate– în original;
- Cerere emitere card, pentru persoanele care nu dețin card – se completeză pe loc;
Compania de Transport Public Cluj-Napoca S.A.